- Zależy mi na przestrzeganiu najwyższych standardów obowiązujących w policji. Jedno wydarzenie nie może zaważyć na Waszej służbie. Policja musi być stanowcza, ale musi też działać zgodnie z prawem i szacunkiem dla obywateli - mówił Sebastian Chwałek, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w trakcie wojewódzkich obchodów Święta Policji, które w tym roku zorganizowano w Parczewie.Wiceminister Chwałek odczytując list w imieniu szefa resortu, Mariusza Błaszczaka, podkreślał też, że ministerstwu zależy na zapewnieniu policjantom jak najlepszych warunków do pełnienia służby.

- W ramach opracowanego programu modernizacji służb mundurowych policja w latach 2017-2020 otrzyma niemal 6 mld zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na modernizację sprzętu, inwestycje budowlane i wzrost wynagrodzeń - wyliczał. - Pierwsza podwyżka wynagrodzeń nastąpiła w styczniu 2017r. Do roku 2019r. funkcjonariusze otrzymają w sumie 609 zł więcej, a pracownicy cywilni 597 zł.

Piątkowe obchody miały szczególny charakter, bo były połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie. Rozpoczęły się mszą św. w Bazylice pw. Jana Chrzciciela. Po niej na pobliskim parkingu zorganizowano główne uroczystości, w trakcie których wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Po części oficjalnej rozpoczął się policyjny festyn, w trakcie którego na chętnych czekał m.in. pokaz sprzętu specjalistycznego, pokaz tresury psów służbowych, działań antyterrorystycznych, rowerowy tor przeszkód, wystawa zbiorów historycznych i znakowanie rowerów. Była też możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z policyjnymi maskotkami.

W tym roku obchodzimy 98. rocznicę powstania polskiej policji. 24 lipca 1919r. powołano do życia Policję Państwową, której zadaniem było stanie na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej w lipcu 1995r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 24 lipca Świętem Policji.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

as (gość)

o to dzisiaj pijanych glin bedzie duzo , lepiej siedziec w domu , bo maja bron i paralizatory