(© pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 263 mln zł z Funduszu Pracy oraz Funduszy Europejskich zostanie przeznaczonych na wsparcie bezrobotnych. Środki trafią m.in. do ponad 95,5 tys. osób zarejestrowanych w urzędach pracy woj. lubelskiego, ale nie tylko.

- Porównując do 2016 r., to o ponad 28 proc. większe środki. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w bieżącym roku to ponad 64 mln zł, w ramach PO WER 66 mln zł zaś z Funduszu Pracy - blisko 133 mln zł - informuje Małgorzata Sokół, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Dodatkowo do dyspozycji są środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, Ochotniczych Hufców Pracy i innych instytucji.

50 mln zł zostanie przeznaczonych na aktywizację zawodową osób powyżej 30 roku życia, bezrobotnych, biernych zawodowo, a także rolników i członków ich rodzin z terenu woj. lubelskiego. 280 mln zł otrzymają osoby wykluczone oraz zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Nie wszystkie środki zostały już przyznane konkretnym podmiotom. Kolejne konkursy będą ogłaszane w drugim i trzecim kwartale tego roku.

Więcej informacji na temat realizowanych projektów udziela Punkt Kontaktowy RPO w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie przy ul. Obywatelskiej 4. Urzędnicy udzielają też konsultacji pod numerami telefonu 81 46-35-363, 605 903 491 lub adresem e-mail: punkt.konsultacyjny@wup.lublin.pl.

Na koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w woj. lubelskim wynosiła 10,4 proc. W ciągu roku liczba osób bez zatrudnienia spadła o 11,4 proc. Największe problemy ze znalezieniem pracy mają mieszkańcy powiatów włodawskiego i hrubieszowskiego. Najniższą stopę bezrobocia odnotowuje się w powiecie biłgorajskim. W Lublinie ten wskaźnik wynosi 7,2 proc.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!