25-letnia Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) będzie jedną z głównych faworytek do wygranej w biegu na 100 m ppł,  25-letnia Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) będzie jedną z głównych faworytek do wygranej w biegu na 100 m ppł,

25-letnia Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) będzie jedną z głównych faworytek do wygranej w biegu na 100 m ppł, (© Łukasz Kaczanowski)

Osiem najlepszych klubów lekkoatletycznych w Polsce, w tym ekipa AZS UMCS Lublin wystartuje w sobotę w Inowrocławiu w drużynowych mistrzostwach Polski, czyli finale Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej.

Na starcie pojawią się medaliści i finaliści zakończonych ponad dwa tygodnie temu mistrzostw Europy seniorów w lekkiej atletyce, które zostały rozegrane w Berlinie.

- W Inowrocławiu chcemy osiągnąć lepszy wynik, aniżeli przed rokiem, kiedy zostaliśmy wicemistrzami Polski. Tym razem marzymy o wskoczeniu na najwyższy stopień podium i zdobyciu złotego medalu - mówi Dariusz Szymczuk, trener AZS UMCS Lublin.

W ubiegłym roku lubelscy akademicy podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski - Finale Tamex Ekstraklasy 2017, które odbyły się w Jeleniej Górze, zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając 146 punktów.

- Regulamin dopuszcza, że drużyny startujące w finale ekstraligi mogą skorzystać z opcji wypożyczania zawodników z innych klubów. My skorzystaliśmy z tej opcji i na zawodach w Inowrocławiu w naszych barwach wystąpi pięć lekkoatletek oraz jeden lekkoatleta, którzy na co dzień reprezentują inne polskie kluby - podkreśla Dariusz Szymczuk.

- Niestety, ale w naszej ekipie zabraknie aktualnej mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Pauliny Guby, która 30 sierpnia będzie rywalizowała w Brukseli w finale Diamentowej Ligi - dodaje.

Na inowrocławskim stadionie w zespole lubelskiego AZS UMCS wystartuje pięć wypożyczonych lekkoatletek: Anna Sabat z Resovii Rzeszów (800 m), Aleksandra Nowakowska z RKS Łódź (skok wzwyż), Paulina Ligarska z SKLA Sopot (skok w dal), Lida Augustyniak z MKL Toruń (rzut dyskiem) i Justyna Saganiak UKS 55 Łódź (400 m przez płotki).

Co ciekawe Anna Sabat, która zajęła w czempionacie Starego Kontynentu w Berlinie piątą lokatę w biegu na 800 m, została okrzyknięta przez media odkryciem sezonu.

W akademickim teamie znalazł się ponadto jeden wypożyczony lekkoatleta, którym będzie Piotr Tarkowski z AZS-AWF Biała Podlaska. To tegoroczny wicemistrz Polski seniorów w skoku w dal.

- Drużyny dostaną też premie finansowe za poszczególne miejsca. Jest więc o co walczyć - kończy Dariusz Szymczuk.

Bezpośrednią transmisję z Inowrocławia przeprowadzi od godz. 18 do 20 TVP Sport.

Poznaliśmy także skład na trzeci lekkoatletyczny Puchar Interkontynentalny, który w dniach 8-9 września zostanie rozegrany w czeskiej Ostrawie. W dziewięcioosobowej grupie reprezentantów Polski znalazła się między innymi Paulina Guba, kulomiotka AZS UMCS. Drużyna Starego Kontynentu będzie osłabiona brakiem m.in. Adama Kszczota, mistrza Europy z Berlina (kontuzja).

Przeciwnikami ekipy Europy będą drużyny Ameryki i Afryki oraz zespół Azja-Pacyfik, którego skład zostanie dopiero ustalony jednak po trwających Igrzyskach Azji.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!