Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lotniczy gigant zainwestuje w Kraśniku. W mieście powstanie fabryka części do samolotów

Sandra Michalewska
- W Kraśniku chcę uruchomić przede wszystkim obróbkę chemiczną metali, bo tego w ogóle nie ma. Brak jest obróbki chemicznej nie tylko w Polsce, ale w ogóle w całej wschodniej Europie - mówi Andrzej Sochaj (na zdjęciu w środku), szef kanadyjskiej firmy Cyclone, która w Kraśniku zbuduje fabrykę części do samolotów.
- W Kraśniku chcę uruchomić przede wszystkim obróbkę chemiczną metali, bo tego w ogóle nie ma. Brak jest obróbki chemicznej nie tylko w Polsce, ale w ogóle w całej wschodniej Europie - mówi Andrzej Sochaj (na zdjęciu w środku), szef kanadyjskiej firmy Cyclone, która w Kraśniku zbuduje fabrykę części do samolotów. SM
W ciągu najbliższych 4 lat w Kraśniku powstanie fabryka części do samolotów. Inwestorem jest kanadyjska firma Cyclone, która na co dzień produkuje komponenty dla czołowych firm na międzynarodowym rynku tj. Boeing czy Airbus. Dzięki inwestorowi uda się stworzyć około 100 nowych miejsc pracy.

W piątek kanadyjski inwestor zwyciężył rokowania nabywając ponad 2-hektarową działkę z budynkiem dawnej lakierni zlokalizowaną na terenie FŁT w Kraśniku. Do negocjacji przystąpiły jeszcze dwie inne firmy.

- Mamy plan, który będzie sięgał mniej więcej 4-5 lat. Będzie podzielony na trzy części. W pierwszym etapie będziemy umieszczać tu zamówienia w lokalnych firmach. W międzyczasie rozpoczniemy drugi etap, czyli remont hali, a trzecim etapem będzie już uruchomienie produkcji - mówi Andrzej Sochaj, szef kanadyjskiej firmy. - Możliwe, że po 4 latach dobudujemy następną halę.

Cyclone jest kanadyjską firmą, która powstała w 1964r. Baza produkcyjna firmy obejmuje aktualnie 4 profesjonalnie wyposażone fabryki zatrudniające wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Z uwagi na bardzo dynamiczny rozwój przemysłu lotniczego w okresie najbliższych dwóch lat firma prognozuje stuprocentowy wzrost produkcji.

Co będzie produkowane w Kraśniku? - Chcę uruchomić przede wszystkim obróbkę chemiczną metali, bo tego w ogóle nie ma. Brak jest obróbki chemicznej nie tylko w Polsce, ale w ogóle w całej wschodniej Europie. To pozwoli dostawcom być bardziej konkurencyjnymi i będą oni mogli jednocześnie zadowolić swoich klientów - przekonuje Andrzej Sochaj. - Równocześnie będziemy uruchamiać produkcję elementów metalowych.

Fabryka ma powstać przy ul. Fabrycznej, na terenie FŁT w Kraśniku. Za działkę kanadyjski inwestor zapłaci miastu 400 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto