Lubelska Wytwórnia Surowic i Szczepionek w Lublinie wypuściła na rynek 25 tysięcy ampułek osłonowego leku Lakcid, zawierającego kawałki szkła. – Trwa wycofywanie leku z produkcji i z aptek. Wszystkie leki zostały już zabezpieczone – zapewnia Artur Bielawski, dyrektor ds. produkcji „Biomed”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny nie dostał informacji na temat wadliwego leku Lakcid. Decyzję o wycofaniu ampułek ze sprzedaży wydał Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Nie wiedzieliśmy, że chodzi o zawartość szkła w ampułkach serii 073208 – mówi pracowniczka Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Lublinie,

- Błędy się zdarzają. Wycofujemy lek ze sprzedaży. Problem jest o tyle groźny, że Lakcid może być zakupiony bez recepty – informuje Krzysztof Przystupa, prezes Okręgowej Izby Farmaceutycznej w Lublinie. Dlatego ampułki leku ze szkłem mogą trafić do większej grupy ludzi.

- Nie ma już możliwości, aby kupić wadliwy lek. Podjęliśmy wszystkie środki zapobiegawcze. Od tej pory zwiększymy produkcję Lakcidu w papierowych saszetkach – informuje Artur Bielawski.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!