(© Jacek Babicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lubelski punkt Krajowego Rejestru Karnego wznowi działanie 21 kwietnia. Ta informacja z pewnością ucieszy osoby, które w ciągu ostatnich miesięcy musiały fatygować się po zaświadczenie o niekaralności do Chełma lub Białej Podlaskiej. KRK będzie teraz mieścił się w budynku przy ul. Boczna Lubomelskiej 13.

Do końca ubiegłego roku punkt informacyjny mieścił się przy Placu Czechowicza. Dlaczego teraz KRK przeprowadza się? - Władze Sądu Okręgowego planują remont budynku w śródmieściu, który ma rozpocząć się jesienią. W związku z tym nie ma sensu wznawiać działalności w starej lokalizacji, skoro za kilka miesięcy trzeba by się przeprowadzać - mówi sędzia Wojciech Wolski, prezes Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Przez trzy i pół miesiąca lubelski KRK nie działał. Stało się tak, ponieważ zapomniano o tej instytucji planując reorganizację lubelskich sądów.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!