Koszykarze AZS UMCS Lublin coraz bliżej pierwszej ligi

know
Wojciech Szubartowski
W niedzielę, w drugim meczu ćwierćfinału play-off drugiej ligi, koszykarze AZS UMCS Lublin pokonali zespół Decka Pelplin.

Gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 7:0. Przyjezdni pierwsze punkty zdobyli dopiero po czterech minutach gry, a gdy zbliżyli się na dwa „oczka” spokój w szeregach lublinian zapewniły rzuty za „trzy” Przemysława Tradeckiego i Piotra Jagody (15:7).

Przewagę wielkości siedmiu-dziewięciu punktów akademicy utrzymywali do połowy drugiej kwarty. Ale po dwóch celnych rzutach Bartłomieja Karolaka AZS UMCS wygrywał już 27:14. Pod koniec tej części meczu goście mieli szansę odrobić większość strat, ale przy wyniku 28:20 gospodarze zaliczyli serię 10-0. Do przerwy lublinianie prowadzili 37:24.

Na początku trzeciej kwarty zrobiło się nerwowo ponieważ goście rozpoczęli od trzech „trójek” i przewaga akademików zmalała do zaledwie czterech punktów. Szybko jednak odzyskali bezpieczną przewagę i na 10 minut przed zakończeniem meczu wygrywali 52:44. W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali już wynik i zakończyli spotkanie zwycięsko.

AZS UMCS Lublin - Decka Pelplin 75:62 (18:11) (19:13) (15:20) (23:18)
AZS UMCS: Karolak 16, Jagoda 13, Myśliwiec 13, Tradecki 12, Stefaniuk 5, Krzeszowski 2, Dusiło 1, Beczek, Kowalczuk.

Ku przestrodze! Wypadki w woj. lubelskim w minionym tygodniu (ZDJĘCIA)