Prace przy układaniu chodnika przy ul Prace przy układaniu chodnika przy ul

Prace przy układaniu chodnika przy ul. Romanowskiego miasto chce prowadzić etapami (© Jacek Babicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zamieszanie związane z budową chodnika z miejscami parkingowymi przy ul. Romanowskiego zatacza coraz szersze kręgi. W środę działacze z Konstantynowa składali w tej sprawie zeznania na policji.

- Chodzi nam o to, że społeczne pieniądze nie powinny być wydawane na prywatne cele - tłumaczy Maria Stasiak, pełnomocnik Społecznego Stowarzyszenia Konstantynów.

Kontrowersje dotyczą budowy chodnika z miejscami parkingowymi wzdłuż ul. Romanowskiego. Mieszkańcy wspólnie przez kilka lat walczyli o stworzenie bezpiecznej drogi dla pieszych. W dzielnicy za-wrzało, gdy okazało się, że razem z chodnikiem powstaną również miejsca parkingowe dla samochodów.

- Te miejsca nam, mieszkańcom dzielnicy, nie są do niczego potrzebne. My mamy gdzie parkować. Tak naprawdę przydadzą się one jedynie właścicielowi prywatnej szkoły językowej, której klienci będą mieli gdzie zostawiać auta - oburza się Zofia Polska, działaczka stowarzyszenia Konstantynów.

Członkowie tej organizacji wysłali protest przeciwko budowie do magistratu. Szybko okazało się, że to nie jedyny dokument z tej części miasta dotyczący tej inwestycji.

- Zarząd dzielnicy poparł budowę chodnika z miejscami parkingowymi - informuje Karol Kieliszek z biura prasowego w ratuszu.

Ta różnica zdań sprawiła, że część mieszkańców twierdzi, że rada dzielnicy nie reprezentuje już ich interesów i że powinna skuteczniej domagać się poprawy stanu ulic i chodników. Łukasz Bilik, wiceprzewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów, nie ocenia całej sytuacji tak dramatycznie. Jego zdaniem nieporozumienia sprowadzają się jedynie do kwestii budowy miejsc parkingowych.

- Od początku byłem zwolennikiem budowy chodnika. Jednak jeśli teraz ma on powstać kosztem stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych, to jestem za. Od dawna potrzebowaliśmy bowiem bezpiecznej drogi dla pieszych - przekonuje.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec romanowskiego (gość)

Jaki chodnik na romanowskiego? 200m i tyle albo aż tyle, zamiast miejsc parkingowych trzeba było jeszcze 100m zrobić chodnika, przecież ulica ma około 800m.
Te 200m chodnika nie poprawi nam komfortu mieszkania i życia.