Marsz Równości w Warszawie Marsz Równości w Warszawie

Marsz Równości w Warszawie (© Łukasz Kowalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wiemy już, kiedy odbędzie się w Lublinie Marsz Równości.

Lubelski Marsz Równości zapowiadany był od ponad miesiąca. Teraz natomiast poznaliśmy dokładną datę wydarzenia. Odbędzie się ono w sobotę, 13 października o godz. 13. Marsz wyruszy spod Zamku Lubelskiego.

- Później przejdziemy ul. Kowalską, Lubartowską, Krakowskim Przedmieściem, ul. Chopina i Okopową. Całość zakończy się na placu przed Centrum Kultury, gdzie będą odbywać się również wydarzenia towarzyszące. Trasę zgłosiliśmy już do Urzędu Miasta - precyzuje Magdalena Długosz, członkini komitetu organizacyjnego wydarzenia.Tegoroczny Marsz Równości będzie pierwszym w historii Lublina. - Przyszedł taki moment, że środowisko postanowiło wreszcie się zebrać i zorganizować takie wydarzenie również w Lublinie. Nie ukrywamy, że zmotywowało nas także to, że w miastach, w których w tym roku marsze odbywały się po raz pierwszy, zainteresowanie i wsparcie dla inicjatywy było bardzo duże - mówi Magdalena Długosz.
Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!