(© Radosław Zawadzki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lubelska Grupa Vivy i Ruch Ekologiczny "Virdis" przygotowują ciekawy happening, którym chcą zainteresować wszystkich mieszkańców Lublina.

We wtorek o godz. 16 na placu Litewskim aktywiści zamierzają protestować przeciwko przemysłowi futrzarskiemu. Będą chcieli zniechęcić mieszkańców do kupowania naturalnych futer opowiadając o tym, jak wygląda ich produkcja. Jak podkreślają organizatorzy akcji, chcą swoim działaniem poprzeć również protesty mieszkańców wsi Sobieszczany Kolonia w gminie Niedrzwica Duża. W ich sąsiedztwie ma powstać niebawem druga już ferma norek.

Polska jest na 4. miejscu w świecie pod względem ilości produkowanych skór na futra. Dlatego podczas happeningu aktywiści zbiorą też podpisy pod petycją na rzecz zakazu produkcji futer w naszym kraju.Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!