Spotkanie przedstawicieli Rady Dzielnicy Stare Miasto, mieszkańców, przedsiębiorców i organizatorów LGS Spotkanie przedstawicieli Rady Dzielnicy Stare Miasto, mieszkańców, przedsiębiorców i organizatorów LGS

Spotkanie przedstawicieli Rady Dzielnicy Stare Miasto, mieszkańców, przedsiębiorców i organizatorów LGS (© Piotr Nowak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy mówią krótko: „Albo ucywilizujecie handel, albo wyprowadzicie się ze Starego Miasta”. We wtorek odbyła się dyskusja dotycząca przyszłości Lubelskiej Giełdy Staroci.

- Przyjeżdżają ciężarówki, samochody z meblami, zastawiają całą ulicę i nie ma jak dojść do mieszkania. Nie mówiąc już co by się stało, gdyby musiała tamtędy przejechać karetka lub straż pożarna - skarżył się jeden z mieszkańców ul. Szambelańskiej. - Nigdy się nie zdążyło, żeby z powodu giełdy pogotowie nie mogło dojechać na Stare Miasto - odpowiedziała Elżbieta Kowalczyk, organizatorka LGS.

Przypomnijmy, impreza odbywa się od ośmiu lat w ostatnią niedzielę miesiąca. Handlarze rozkładają się zazwyczaj wokół Trybunału Koronnego i wzdłuż ul. Grodzkiej. W maju br. ratusz zadecydował, że mają się przenieść na ul. Kowalską i pl. Zamkowy. Ostatnia giełda miała się odbyć 30 września, ale organizatorzy zabiegali o przedłużenie zgody do końca roku. Pozwolenie od mieszkańców dostaną pod warunkiem, że spełnią ich prośby.

Wjazd i rozładunek towaru na „górze” Starego Miasta ma się odbywać nie wcześniej niż w godz. 6-8 z uszanowaniem ciszy nocnej i zasad kultury. Samochody ciężarowe (np. z meblami) nie będą mogły wjeżdżać w obręb dawnych murów miejskich. Ponadto organizator ma sporządzić dokładny plan ewakuacji w wypadku zagrożenia, zadbać o zabezpieczenie dla mieszkańców parkingu przy pl. Zamkowym oraz o to, żeby chodniki od ul. Bramowej do Bramy Grodzkiej pozostawały drożne dla służb ratunkowych.

Kolejne spotkanie w sprawie LGS ma odbyć się 30 września. Wówczas przedstawiciele Rady Dzielnicy i organizatorzy mają ocenić, czy proponowane rozwiązania przyniosły oczekiwane skutki.

---------------------------
Zobacz także:

Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!