Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny realizuje projekty dla bezrobotnych

Redakcja
Regionalny Inkubator Przedsiębiorców, Start szkolenia - meta biznes, Aktywny Młody Kwidzyn oraz Młodzieżowa Akademia Zatrudnienia. To cztery projekty, które od października 2013 roku realizuje Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny. Wszystkie mają aktywizować osoby bezrobotne na rynku pracy umożliwiając rozpoczęcie działalności gospodarczej i stwarzać warunki do podniesienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych.

- Uczestnicy naszych projektów mogą budzić i rozwijać swój potencjał w zakresie przedsiębiorczości otrzymując profesjonalne wsparcie ze strony kadry projektowej, co powoduje, że jesteśmy obserwatorami pozytywnych zmian w przestrzeni, w której działamy - mówi Joanna Warelich, kierownik jednego z projektów. - Dla nas inteligentną specjalizacją, w której rozwój chcemy się włączyć, i w której potencjał najbardziej wierzymy chcąc wspierać są ludzie, bo człowiek to najlepsza inwestycja.

Projekty te skierowane są głównie do osób młodych, do 30. roku życia, ale jak tłumaczy Joanna Warelich, mogły w nich również uczestniczyć osoby starsze.

**Zobacz również:

Bezrobocie w powiecie kwidzyńskim. Jerzy Bartnicki, dyrektor PUP: - Rynek pracy to czysta ekonomia

**

- Jako park podjęliśmy się realizacji działań projektowych ze względu na troskę o rozwój społeczno-gospodarczy naszego powiatu, bo przeciwdziałanie bezrobociu i tworzenie nowych miejsc pracy przyczynia się do jego rozwoju - wyjaśnia Warelich.

W ramach dwóch projektów, tj. Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorców oraz Start szkolenia - meta biznes, mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego starać się mogli dotacje w kwocie około 30 tys. złotych, przeznaczoną na wydatki inwestycyjne związane z założeniem działalności gospodarczej. Dużą pomocą dla nowych przedsiębiorców jest też wsparcie pomostowe wypłacane przez pierwsze pół roku w comiesięcznych transzach w wysokości 1 tys. zł, które pokrywać ma bieżące koszty związane z prowadzeniem firmy, np. składki ZUS. Z 94 uczestników projektu zrekrutowanych łącznie w ramach dwóch projektów, 78 autorów najlepszych biznesplanów już dziś cieszyć może się prowadzeniem własnej firmy. Oprócz wsparcia finansowego otrzymali oni także wsparcie merytoryczne w postaci szkoleń i doradztwa. Dwa kolejne projekty miały na celu aktywizację zawodową i społeczną młodych mieszkańców Kwidzyna (Aktywny Młody Kwidzyn) i gminy Ryjewo (Młodzieżwa Akademia Zatrudnienia).

Projekt obejmujący swym zasięgiem gminę Ryjewo pozwolił uczestnikom na zdobycie doświadczenia zawodowego i odbycie płatnych stażów u pracodawców z terenu powiatu kwidzyńskiego. Założeniem realizowanych projektów było sprostanie oczekiwaniom pracodawców i dostarczenia na rynek pracy kadr, które posiadają kwalifikacje zawodowe pozwalające na rozpoczęcie pracy bez dodatkowych inwestycji ze strony pracodawcy.

Sprawdź także: Otwarcie fabryki Lacroix Electronics w Kwidzynie [ZDJĘCIA]

Druga i zarazem ostatnia rekrutacja do projektu dla mieszkańców Kwidzyna, odbędzie się na przełomie sierpnia i września. W ramach realizowanego projektu uczestnicy będą brali udział w warsztatach, doradztwie, coachingu oraz wybranych kursach zawodowych. Dla 20 najlepszych uczestników sfinansowany zostanie kurs prawa jazdy kat. B.

Partnerami działań KPPT są: Urząd Gminy Ryjewo, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, PRAZE i Miasto Kwidzyn.

Więcej informacji o projektach można uzyskać bezpośrednio w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo- Technologicznego lub telefonicznie pod numerem 55 279 70 79.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto