Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt pomogła kilkuset zwierzętom Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt pomogła kilkuset zwierzętom

W ciągu dwóch lat działalności Fundacja Lubelska Straż Ochrony ... (© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ciągu dwóch lat działalności Fundacja Lubelska Straż Ochrony Zwierząt pomogła kilkuset zwierzętom. Niektóre wymagały leczenia, inne potrzebowały nowego domu. Czasami pomocy potrzebowali też ich właściciele.

– Zajmujemy się niesieniem pomocy i uświadamianiem ludziom, że zwierzęta to też mają swoje prawa. Przekonujemy, że zawsze kiedy zwierzęta cierpią, to trzeba reagować – tłumaczy Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z Fundacji LSOZ.

Fundacja występuje czasami jako oskarżyciel posiłkowy w sprawach przeciwko osobom, które złamały prawo. – Prowadzimy sprawę psa wyrzuconego przez okno na Tatarach w Lublinie. Niedawno zaczął się też proces mężczyzny, który zabił psa siekierą. Byliśmy też w sądzie na sprawie dotyczącej psa odebranego policjantowi – wylicza Lipianin-Białogrzywy.

– W Lublinie mamy kilku inspektorów i skromną sieć domów tymczasowych, w których przebywają zwierzęta odebrane właścicielom, zanim znajdą nowy dom. Są też wolontariusze, którzy przychodzą do lecznicy i wyprowadzają psy na spacery oraz osoby, które prowadzą naszą stronę internetową – wylicza Lipianin-Białogrzywy.

Wszystkie te osoby nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Pieniądze są przeznaczane wyłącznie na opiekę nad zwierzętami.

Jeśli chcesz pomóc, to wypełniając formularz PIT wpisz w odpowiednie miejsce numer KRS 0000343426. Natomiast jeśli widzisz zwierzęta, którym potrzebna jest pomoc, dzwoń do fundacji na nowy numer alarmowy fundacji: 883 577 493.


Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!