- Kręcimy w Lublinie sceny zimowe i liczyliśmy na śnieg. Ale damy sobie jakoś radę - mówi Maciej Migas, reżyser serialu „Drogi wolności”, który jest realizowany w naszym mieście. Plan filmowy znajduje się na ul. Jezuickiej, która na potrzeby filmu zmieniła się w ul. Krowoderską w Krakowie.„Drogi wolności” to historia trzech sióstr. Pod koniec I wojny światowej zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego inauguracyjne wydanie ukazuje się 11 listopada 1918 roku. Główne bohaterki zagrają Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala).

Widzowie w serialu zobaczą m.in. Annę Polony, Adama Cywkę, Izabelę Kunę, Michalinę Olszańską. Reżyserem jest Maciej Migas, który zrealizował m.in. „Komisarza Alexa”, „Singielkę”, „Londyńczyków”.

Producentem jest TVP. Serial będzie miał 13 odcinków. Zdjęcia będą realizowane w Krakowie, Lublinie, Poznaniu oraz Warszawie. Premierę zaplanowano na wrzesień. Serial ma być emitowany w niedzielę o godz. 20.30.

Ekipa filmowa będzie gościć w Lublinie do 16 lutego. Zdjęcia będą kręcone na terenie Starego Miasta i Śródmieścia. Podczas zdjęć ulice będą całkowicie lub częściowo zamykane dla ruchu.

To już drugi serial, w którym występuje w tym roku Lublin. Tydzień temu zdjęcia do swojej najnowszej produkcji kręciła w gmachu CSK Agnieszka Holland. A do Lublina przyjedzie jeszcze m.in. ekipa, która zrealizuje zdjęcia do kolejnej serii „Wojennych dziewczyn”. – Powstanie również kilkunastoodcinkowy serial obyczajowo-lifestylowy. Na razie nie możemy zdradzać szczegółów tej produkcji. Lublin „zagra” w niej samego siebie – zapowiedział Krzysztof Komorski, z-ca prezydenta Lublina.

Co roku Lublin wspiera produkcje filmowe kwotą ok. 400 tys. zł.

Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!