Duet zawodniczek Skarpy Lublin wystartuje w Chinach i Korei Południowej

SZUPTI
Monika Prokopiuk (z lewej) i Aleksandra Rudzińska wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata seniorów edycji 2012 archiwum klubu
Dwie zawodniczki Skarpy Pol - Inowex Lublin: Aleksandra Rudzińska i Monika Prokopiuk zostały powołane do reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata seniorów we wspinaczce sportowej (konkurencja na czas).

Pierwsza impreza z tego cyklu odbędzie się w dniach 12-13 października w chińskim Xining, natomiast kolejne zawody zaliczane do tegorocznej edycji zaplanowano w Korei Południowej (Mokpo, 20-21 października).

Aleksandra Rudzińska prezentuje fantastyczną dyspozycję w 2012 roku, mając w swoim dorobku wiele udanych występów, podczas zawodów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Lublinianka wygrała m.in zawody Pucharu Świata we francuskim Chamonix oraz zajęła piąte miejsce w podobnych zawodach w chińskim Chongqing. W mistrzostwach świata juniorów w Singapurze, uplasowała się co prawda tuż za podium, ustanawiając jednak nowy rekord Polski seniorów (8,97 sekund).

Monika Prokopiuk najlepiej prezentowała się natomiast w Pucharach Świata we włoskim Arco, zajmując piąte miejsce. Niedawno podopieczne trenera Grzegorza Gajaszka startowały w Paryżu w czempionacie globu seniorów. Rudzińska zakończyła zmagania na ósmej pozycji, zaś Prokopiuk została sklasyfikowana dwa oczka niżej.

W tegorocznej edycji PŚ duet lublinianek sklasyfikowany jest w pierwszej dziesiątce tych zawodów. Imprezy w Chinach i Korei Południowej będą więc okazją do poprawienia ich lokat.