Monika Prokopiuk (z lewej) i Aleksandra Rudzińska wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata seniorów edycji 2012 Monika Prokopiuk (z lewej) i Aleksandra Rudzińska wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata seniorów edycji 2012

Monika Prokopiuk (z lewej) i Aleksandra Rudzińska wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata seniorów edycji 2012 (© archiwum klubu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dwie zawodniczki Skarpy Pol - Inowex Lublin: Aleksandra Rudzińska i Monika Prokopiuk zostały powołane do reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata seniorów we wspinaczce sportowej (konkurencja na czas).

Pierwsza impreza z tego cyklu odbędzie się w dniach 12-13 października w chińskim Xining, natomiast kolejne zawody zaliczane do tegorocznej edycji zaplanowano w Korei Południowej (Mokpo, 20-21 października).

Aleksandra Rudzińska prezentuje fantastyczną dyspozycję w 2012 roku, mając w swoim dorobku wiele udanych występów, podczas zawodów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Lublinianka wygrała m.in zawody Pucharu Świata we francuskim Chamonix oraz zajęła piąte miejsce w podobnych zawodach w chińskim Chongqing. W mistrzostwach świata juniorów w Singapurze, uplasowała się co prawda tuż za podium, ustanawiając jednak nowy rekord Polski seniorów (8,97 sekund).

Monika Prokopiuk najlepiej prezentowała się natomiast w Pucharach Świata we włoskim Arco, zajmując piąte miejsce. Niedawno podopieczne trenera Grzegorza Gajaszka startowały w Paryżu w czempionacie globu seniorów. Rudzińska zakończyła zmagania na ósmej pozycji, zaś Prokopiuk została sklasyfikowana dwa oczka niżej.

W tegorocznej edycji PŚ duet lublinianek sklasyfikowany jest w pierwszej dziesiątce tych zawodów. Imprezy w Chinach i Korei Południowej będą więc okazją do poprawienia ich lokat.Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski
Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!">Zapisz się do newslettera!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!