Drastyczne nowe zdjęcia ze Smoleńska

Do Internetu wyciekły nowe, wcześniej nie publikowane nigdzie ... (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do Internetu wyciekły nowe, wcześniej nie publikowane nigdzie zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej. Zdjęcia są drastyczne.

Na zdjęcia ofiar smoleńska widać m.in. Lecha Kaczyńskiego na stole sekcyjnym. Fotografie są robione z bliska. Na jednej z rosyjskich stron inetrnetowych opublikowane zostały pod koniec września  drastyczne zdjęcia z katastrofy polskiego samolotu.

Na stronie można zobaczyć nie tylko wrak samolotu, ale także drastyczne zdjęcia ciał ze smoleńska. Zostały zrobione nie tylko w miejscu, w którym spadł samolot, ale też w kostnicy. Sprawą zainteresowała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prokuratura oraz MSWiA.

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

anonim (gość)

podacie linka do tej strony. podacie linka do tej strony z tymi zdjeciami? na siemaeniu5467@wp.pl

płetwonurek (gość)

@gupik. Dzięki za przytoczenie notki Rosemanna.
Dziękuję za to, że stara się Pan/Pani przybliżyć różne opcje postrzegania tego samego tematu.
Jest to o tyle cenne, że znając opinie 2 stron, my-szaraczki, możemy wypracować własne zdanie i opinię.
Co mnie przeraża- to bazowanie na jednej- jedynej opiniotwórczej analizie, zwykle autorstwa reżimowych mediów, a następnie szaleńczym komentowaniu tych wrzutek.

Znam zdjęcia z rosyjskich portali. Mimo zabiegów min. Sikorskiego nadal są dostępne na rosyjskich serwerach.

Jakże współczuję Rodzinom smoleńskiej katastrofy !
Tak szarpać, tak kąsać ich dusze to zwykła zbrodnia !!!

papa (gość)

Drzstyczne to było patrzec na tych baranów jak w sejmie sie wygłupiali. hahahahahaha

malpa z paryza (gość)

jak roznica?. jako dziecko bylam zmuszana do ogladania zdjec z Oswiecimia.. a wiec dlaczego nie mam prawa aby zobaczyc te ze Smolenska?

jim07 (gość)

Demokracja.... Chcieliśmy demokracji, to ją mamy.
Rozwodzicie się tutaj, gorączkujecie, że takie straszne, nieprzyzwoite. A kto zmusza Was do ich oglądania? Jeżeli zdecydowaliście się na to, to był Wasz wybór. Różnica między Wami a tymi, którzy te zdjęcia wstawili jest niewielka.

enzo. linka bez\pośredniego nie dam :)

ale jesli wpiszesz w google hasła: smoleńsk zdjęcia, zrobisz filtrowanie z ostatnich 24 godzin i zamiast wyszukiwarka klikniesz w gónym menu: grafika to coś się tam wyświetli. nie jest tego dużo, jakieś 8 zdjęć może

przeładujrysunek (gość)

do ~Rosyjski policzek dla Polaków. rozczłonkowane zwłoki oglądam codziennie i nie ma w nich nic drastycznego. Drastyczna to może być chwila rozczłonkowania.
Homo sum, humani nihil a me alienum puto.

Rosyjski policzek dla Polaków (gość)

Kto chce oglądac takie drastyczne zdjęcia?. Czy rodzaj ludzki już tak się upodlił? Czy tak pragniemy krwi? Czy już nie ma żadnego poczucia przyzwoitości w przeciętnym człowieku, rozeznania sacrum i profanum?
@przeladujrysunek - może Ty nie miałbyś nic przeciwko dzieleniu się fotografiami rozczłonkowanych zwłok członków swojej rodziny. Zakładam jednak, że dla rodzin ofiar ze Smoleńska nie byłoby to obojętne.
Sikorski to słaby minister i nie można liczyć na to, że w jakimkolwiek momencie stanie w obronie interesów Polski. To przypadek, że reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej - nie czuje się Polakiem i nie czuje Polski, jak większość parlamentarzystów i wyborców zresztą.

flamaster

:). jak ktoś się umie posługiwać googlami to znajdzie, nie jest to zbyt skomplikowane.

na zdjęciach jest widok kilku ciał, prawdopodobnie prezydenta bez całosci kończyn na stole prosektoryjnym, mało fajne, mało przyjemne, ale jak widać media robia fajną reklamę temu.

gupik (gość)

Redakcja. " „Rosjanie prowadzą swoistą grę, która jest barbarzyńska. Ale możliwa tylko na skutek zaniechań rządu Tuska”.

Teraz kopia wpisu Rosemanna :

"Pan Radosław Sikorski apeluje by polskie media nie rozpowszechniały drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Apeluję do polskich mediów o poczucie przyzwoitości i niepublikowanie drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej z obcych portali - napisał na Twitterze Radosław Sikorski po informacji Radia ZET.*

Panu Radosławowi Sikorskiemu, Ministrowi Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej pragnę wyjaśnić, ze nie są to zdjęcia „z obcych portali”. Są to zdjęcia z bardzo konkretnych rosyjskich aparatów fotograficznych, które z jakichś innych niż zwykły przypadek względów miały okazję uczestniczyć wraz ze swymi właścicielami w dość drastycznych czynnościach związanych ze smoleńską tragedią. Czynności te nie były dostępne dla każdego. Uczestniczyła w nich dość wąska grupa osób.

Wyjaśniam to Panu Radosławowi Sikorskiemu, Ministrowi Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej nie przypadkiem. Tak się składa, że Pan Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej odpowiada za bezpieczeństwo oraz właściwe traktowanie polskich obywateli za granicą. Właściwe traktowanie należy się polskim obywatelom również po śmierci.

Zatem Pan Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast zabawiać się swoim zwyczajem twitterem, zamiast „apelować do mediów” powinien zrobić to, co jest jego obowiązkiem. Powinien zadbać o to, by takie rzecz się nie zdarzały. A jeśli się zdarzają, by ci, którzy za to odpowiadają ponosili konsekwencje swoich działań godzących w polskich obywateli za granicą. Zatem Pan Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej powinien natychmiast zwrócić się do władz Federacji Rosyjskiej z żądaniem dotarcia do osoby, która odpowiada za to, ze zdjęcia o niepublikowanie których apeluje pan Sikorski zostały upublicznione i surowego wyciągnięcia wobec niej konsekwencji. Charakter zdjęć powinien z łatwością doprowadzić do tego, kto za ich upublicznienie odpowiada.

Jeśli Pan Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej nie postąpi tak, jak powinien, będzie to oznaczało, że jako urzędnik państwowy jest absolutnie nieprzydatny i w żadnym razie nie gwarantuje polskim obywatelom wyjeżdżającym poza granice Rzeczpospolitej Polskiej zabezpieczenia ich interesów w sposób, który powinno im gwarantować państwo polskie. Ponadto jako człowiek okaże się tchórzem i zwykłym pętakiem."

Polecam komentarze pod notką :
http://rosemann.salon24.pl/455677,pan-radoslaw-sikorski-apeluje