Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chatka Żaka prezentuje jednocześnie trzy wystawy fotograficzne

Leszek Mikrut
Jeszcze przez kilka dni w Galerii Akademickiego Centrum Kultury "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16) oglądać można trzy wystawy fotograficzne: "Na Starówce są ulice - wspomnienia", "Stąd wiodła droga w przyszłość..." oraz "Mikroświaty".

Dwie pierwsze prezentacje powstały z okazji dwudziestolecia działalności Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł. Trzecia jest natomiast pokłosiem egzaminu dyplomowego studentów III roku Animacji Kultury o specjalizacji fotograficzno-filmowej.

- Na dwóch pierwszych wystawach znajdują się na nich zdjęcia archiwalne - byłych uczestników zajęć oraz zdjęcia współczesne, przygotowane przez dzieci i młodzież obecnie biorącą udział w zajęciach zespołów fotograficznych - informuje rzecznik prasowy UMCS Aneta Adamska. - Obie wystawy ukazują lubelskie Stare Miasto w postaci zdjęć wykonanych w tonacji czarno-białej, sepii lub w odcieniach jednej barwy.

Wydarzenie objęli honorowymi patronatami: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek,
Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.

- Obie wystawy ukazują Lubelską Starówkę w postaci zdjęć wykonanych w tonacji czarno-białej, sepii lub w odcieniach jednej barwy - czytamy w materiałach autorów wystaw. - Zamierzeniem było naszym, aby obie wystawy były monochromatyczne, gdyż już samo ograniczenie barw w obrazach fotograficznych świadczy o artyzmie młodych twórców, ich poszukiwaniu ciekawych ujęć tego samego tematu i sposobie realizacji własnej wizji artystycznej. Każdy z nas jest inny, tak też i zdjęcia nasze, a raczej sposób ukazania tego samego tematu jest inny, niepowtarzalny. Dlatego też na naszych wystawach znajdują się prace fotograficzne wykonane w różnych technikach, począwszy od fotogenicznych obrazków, klasycznej fotografii analogowej, fotomontaży, pseudosolaryzacji, fotografii otworkowej, wprowadzeniu elementów luksografii i zastosowaniu różnych zabiegów w celu uzyskania efektów specjalnych w ciemni tradycyjnej, poprzez techniki mieszane i fotografię cyfrową, aż po fotografikę.

- Tematem naszych wystaw jubileuszowych jest nie przypadkowo Stare Miasto w Lublinie - twierdzą organizatorzy wydarzenia. - To miejsce jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ najbliższe pod wieloma względami. Zabytkowa kamienica przy ul. Grodzkiej 11 jest miejscem, gdzie 20 lat temu wszystko się zaczęło. To właśnie tam ma swój początek cała historia Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej (…). Stare Miasto w Lublinie to również miejsce naszych plenerów fotograficznych, które organizujemy od lat o różnych porach dnia i roku. Miejsce to jest dla nas inspiracją do rozwijania pasji twórczej w dziedzinie fotografii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto