Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biała Podlaska. Władze miasta wypowiadają wojnę dopalaczom

P J
Władze miasta wypowiadają wojnę dopalaczom
Władze miasta wypowiadają wojnę dopalaczom archiwum KL
Samorząd Miasta Biała Podlaska podjął stanowcze kroki w walce z dopalaczami. W działania zaangażowane są m.in. szkoły, policja i straż miejska. Prezydent Dariusz Stefaniuk wystosował pismo do parlamentarzystów, w którym apeluje o zmianę przepisów prawnych dotyczących dopalaczy.

Działania ruszyły pełną parą już 5 maja. W tym dniu odbyło się spotkanie, które miało na celu nawiązanie współpracy z instytucjami i służbami prowadzącymi profilaktykę narkomanii. Dzięki współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Urząd Miasta zaopatrzył się w potrzebne materiały informacyjne.

Władze miasta walczą z dopalaczami – w walkę zaangażowano oświatę

Władze miasta zaangażowały szkoły do wspólnego działania, nakłaniając je do organizowania zajęć dla młodzieży, nauczycieli i rodziców. Zajęcia miałyby uwrażliwić dzieci i dorosłych na problem narkotyków i dopalaczy, a byłyby to: prelekcje filmów edukacyjnych, spotkania z osobami, które miały przykre doświadczenia ze środkami psychoaktywnymi, warsztaty umiejętności psychospołecznych, czy koncerty profilaktyczne.

Władze miasta walczą z dopalaczami – wzmożone kontrole służb mundurowych

Komenda Miejska Policji oraz Straż Miejska zostały zobowiązane do wzmożonych działań w tym zakresie. Zwłaszcza w obszarze monitoringu, kontroli osób i miejsc, szczególnie takich, gdzie gromadzą się młodzi ludzie oraz okolic tzw. sklepów kolekcjonerskich.

Władze miasta walczą z dopalaczami – poprzez teatr i piknik

14 maja odbyły się spektakle teatralne zatytułowane „Działka”. Spektakle pokazały w realny sposób, co dzieje się z rodziną, w której ktoś zaczyna brać narkotyki. Przedstawiony był problem pogłębiającego się uzależnienia nastolatka, poprzez relacje z jego najbliższymi.

17 maja odbył się piknik „Grunt to Rodzinka”, podczas którego zorganizowane było stoisko z ulotkami i publikacjami dotyczącymi dopalaczy. Obecni byli też specjaliści, którzy udzielali porad w tym zakresie.

1 czerwca na Placu Wolności zorganizowany był happening w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Głos Profilaktyki – Zryw Serca”. W imprezie uczestniczyła młodzież bialskich szkół.

Na powyższe imprezy przygotowano ponad 1,5 tys. ulotek tematycznych, plakaty i okolicznościowe koszulki z napisem STOP DOPALACZOM.

Władze miasta walczą z dopalaczami – przykład idzie z góry

Prezydent Dariusz Stefaniuk wystosował pismo do parlamentarzystów, w którym apeluje o zmianę przepisów prawnych dotyczących dopalaczy. Ponadto samorząd od lat finansuje program „Promień Nadziei” realizowany przez Bialskopodlaskie Stowarzyszenie „Powrót z Uzależnień”, który obejmuje osoby mające kontakt ze środkami psychoaktywnymi, w tym dopalaczami. 10 lipca sklep z dopalaczami przy ul. Sapieżyńskiej został zamknięty.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialapodlaska.naszemiasto.pl Nasze Miasto