(© filip kowalkowski/polska press)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kierowcy czekają na tę zmianę. Chodzi o wymianę asfaltu na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Będzie w końcu równy. Ale zanim tak się stanie zmotoryzowanych czekają kłopoty. I to duże.

Na odcinku od al. Kraśnickiej do Armii Krajowej jezdnia w trakcie robót ma być zawężona. Niewykluczone, że z fragmentu od Armii Krajowej do Zana będą mogły korzystać tylko pojazdy komunikacji zbiorowej.

Pierwszą część Bohaterów Monte Cassino przebuduje Budimex, drugą – ratusz właśnie rozstrzygnął przetarg – KPRD.

Łącznie koszt prac sięgnie 14,4 mln zł. Z czego prawie 5,7 mln zł to dofinansowanie z rządowej rezerwy subwencji ogólnej. I okazuje się, że to dofinansowanie decyduje o tempie robót. - Prace musimy zrealizować, i rozliczyć subwencję, w roku w którym ją uzyskaliśmy – tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Budimex ma wykonać swoje prace najpóźniej do 10 listopada, KPRD – do połowy października. A kiedy się zaczną? – KPRD rozpoczyna prace 20 lipca – informuje Kieliszek.

Z zapowiedzi ratusza wynika, że kierowcy będą narzekać na utrudnienia. I nie bez przyczyny. – W przypadku odcinka od Kraśnickiej do Armii Krajowej dopuszczamy wyłączenie z ruchu jednej z dwóch znajdujących się tam jezdni - mówi Kieliszek.

Drugą kierowcy poruszaliby się w obu kierunkach. – To rozwiązanie analogiczne do tego, które obowiązywało np. podczas prac na Armii Krajowej – przypomina Kieliszek.

Na drugim – jednojezdniowym - fragmencie Bohaterów Monte Cassino sytuacja będzie dużo gorsza. – Ruch pojazdów indywidualnych zostanie skierowany objazdami. Z drogi będzie mogła korzystać tylko komunikacja zbiorowa – zapewnia Kieliszek.

Zakaz nie będzie dotyczył zaopatrzenia (wjazd od ul. Zana) oraz okolicznych mieszkańców. – Bo ulice: Skrzetuskiego, Pana Wołodyjowskiego i Leonarda mają wjazd tylko od strony ul. Bohaterów Monte Cassino – podkreśla Kieliszek.

Jezdnia ma być przebudowana od podstaw. Na odcinku jednojezdniowym droga zostanie poszerzona do czterech pasów, na wysokości pomnika powstanie 30 miejsc parkingowych. Wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino mają być wybudowane chodniki i trasy rowerowe.

ZOBACZ TEŻ:
Lodziarnia Bosko ponownie najlepsza w województwie lubelskimMieszkańcy obchodzili rocznicę cudu lubelskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]Gdy jedziesz na wakacje za granicą zabierz kartę EKUZFestiwal disco polo w Lublinie. Sprzedano siedem tysięcy biletów [ZDJĘCIA]

Wiadomości Lublin, Wydarzenia Lublin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!