Do końca roku Archiwum Państwowe w Lublinie zeskanuje 230 tys.akt. Później będzie można je oglądać w Internecie. Archiwum utworzy też dwie pracownie digitalizacji w swoich placówkach w Chełmie i Kraśniku.

Od kilku już lat Archiwum Państwowe w Lublinie pracuje nad digitalizacją swoich zasobów i udostępnieniem ich w Internecie. W tym roku placówka zrobi milowy krok, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z ministerialnego programu „Kultura+”.

- Przedstawiony przez nas projekt był drugim najwyżej ocenionym wśród propozycji archiwów i otrzymał dofinansowanie przekraczające 500 tys. złotych – mówi Monika Schmeichel z Archiwum Państwowego w Lublinie.

Za te pieniądze do końca roku ma zostać zeskanowanych około 230 tys. akt. – Wykonane zostaną skany m.in. akt stanu cywilnego parafii prawosławnych oraz akta miasta Lublina – zapowiada. Dostęp do tych dokumentów będzie miał już niedługo każdy zainteresowany. Wszystkie skany zostaną bowiem opublikowane w ogólnopolskim serwisie internetowym www.szukajwarchiwach.pl.

Archiwum Państwowe w Lublinie chce też stworzyć w swoich filiach w Chełmie i Kraśniku dwie nowe pracownie digitalizacji.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!