3. PZU Maraton Lubelski ukończyło ponad 600 osób (DUŻO ZDJĘĆ)

SZUPTI
3. PZU Maraton Lubelski za nami
3. PZU Maraton Lubelski za nami Piotr Jaruga
Zawodnik z Ukrainy wygrał trzecią edycję PZU Maratonu Lubelskiego i ustalił nowy rekord trasy. Maratończycy pobiegli głównymi ulicami Lublina, w sumie na mecie zameldowało się 624 śmiałków. Byliście wśród nich? Sprawdźcie, czy naszemu fotoreporterowi udało się uwiecznić Was na zdjęciach.

3. PZU Maraton Lubelski. (GALERIA ZDJĘĆ nr 2)

Ukrainiec Andrzej Starzyński, reprezentujący barwy klubu sportowego Chemik Noxy Puławy, triumfował w 3. PZU Maratonie Lubelskim, który wczoraj został rozegrany na ulicach Koziego Grodu. Zwycięzca morderczy dystans 42 km i 195 m pokonał w czasie 2:28:42. Niedzielny bieg ukończyło ogółem 624 uczestników.

3. PZU Maraton Lubelski (GALERIA ZDJĘĆ nr 3)

3. PZU Maraton Lubelski. Jest rekord trasy
- Rekord maratonu w Lublinie wśród mężczyzn został poprawiony aż o 12 minut. To zawodnik, który wygrywał już w naszym mieście m.in. biegi z cyklu "Cztery Dychy do Maratonu" oraz "Chęć na Pięć". Był to jego debiut w biegu maratońskim w Lublinie - powiedział Piotr Kitliński, dyrektor imprezy, wielokrotny reprezentant Polski w biegach średnich i medalista MP seniorów.

Druga lokata przypadła ubiegłorocznemu zwycięzcy Rafałowi Czarneckiemu z STS Skarżysko-Kamienna (2:39:21), natomiast jako trzeci finiszował Marcin Stokowiec z KKL Kielce, który drugie miejsce przegrał o cztery sekundy.

Najwyżej sklasyfikowanym lublinianinem był Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl, Perfect Runner Lublin), zajmując piątą pozycję z rezultatem 2:43:31. Przed Wysockim sklasyfikowany został jeszcze Turek Oender Karakulah (2:41:01).

Wśród pań triumfowała rodaczka Starzyńskiego Julia Bairamova (2:59:47). Ukrainka okazała się lepsza od Marty Kloc z Perfect Runner Team Lublin (3:03:56), natomiast trzecia była reprezentantka Rosjii Daria Gaynetdinova (3:06:23).

3. PZU Maraton Lubelski. Główny dystans i nie tylko
Zmaganiom biegaczy i biegaczek towarzyszyły również inne atrakcje, jak m.in. specjalna strefa regeneracji, wielki bieg rodzinny, bieg przedszkolaków na dystansie 42 metrów oraz akcja charytatywna "Podziel się kilometrami".
Za każdy przebiegnięty kilometr sponsor obiecał przekazać 10 złotych dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, aby doposażyć oddział rehabilitacji w specjalistyczną bieżnię rehabilitacyjną.